Jmelí nať

Kód: A7/1 K A7/250 A7/100 Zvolte variantu
Novinka
Značka: Eprodoma
140 Kč 62 Kč 43 Kč od 43 Kč
Na dotaz Skladem (2 ks) Na dotaz Zvolte variantu
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
- 23.9.2020 - Zvolte variantu

Jmelí působí na nervovou soustavu a uvolňuje napětí. Používá se při kolísavém krevním tlaku a kornatění tepen - zabraňuje stárnutí cév. Pomáhá při příznacích stáří, arterioskleróze, nervových srdečních poruchách a také jako močopudný prostředek. Pití čaje ze jmelí ulevuje při obtížích v klimakteriu, odstraňuje návaly krve do hlavy, mírní pocity strachu a nervozity. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlavním léčebným účinkem jmelí je regulace krevního tlaku, jehož dosahuje změkčováním a odstraňováním vápenatých usazenin v cévním systému. Tím se předchází srdečním a mozkovým infarktům. Jmelí zároveň posiluje srdeční sval a zlepšuje krevní oběh, což z něho dělá prvotřídní lék a vynikající prostředek proti těmto nejzákeřnějším onemocněním dnešní doby. Jmelí potlačuje chorobně zvýšenou činnost štítné žlázy,stimuluje imunitní systém a pomáhá při ženské i mužské neplodnosti. Jmelí prospívá při léčbě nočního pomočování dospělých. Za nejkvalitnější se považuje jmelí z jabloně, hlohu, jedli, smrku nebo borovice, používat by se naopak nemělo jmelí z topolu, které vykazuje vysokou toxicitu. 

Použití Jmelí

Jmelí bílé prokazatelně snižuje krevní tlak, tlumí některé bolesti hlavy, závratě a působí antiskleroticky. Zastavuje krvácení a působí také jako kardiosedativum. Reguluje vylučování žluči do střev a ovlivňuje činnost slinivky. Má jistou protirevmatickou aktivitu a pomáhá při léčbě některých projevů senné rýmy. Při křečových žilách a bércových vředech lze doporučit omývání, případně koupele nohou.

Příprava Jmelí

Nálev -1 čajovou lžičku zalijte 1/4 l šálkem vroucí vody, 10 minut nechte vylouhovat. Scedíme a pijeme 2 - 3x denně. Vzhledem k tomu, že některé účinné látky obsažené ve jmelí se varem rozkládají, podává se jmelí nejčastěji ve formě macerátu - 1 lžičku natě zalijeme 0,3 l studené vody a 10 hodin macerujeme. Před podáváním scedíme a zahřejeme. Užívá se 30 kapek 3x denně. Nebo se užívá jemně pomletá usušená nať v jednotlivé dávce do 1 g, denně pak max. 5 g sušené drogy.

Dávejte si pozor!

Za nejkvalitnější se považuje jmelí z jabloně, hlohu, dubu, jedle nebo borovice, používat by se naopak nemělo jmelí z topolu, které vykazuje vysokou toxicitu. Jmelí patří mezi jedovaté rostliny, takže v žádném případě nezvyšujeme předepsané dávkování. Bobule nesbíráme, jsou prudce jedovaté!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: