Světlík nať

Kód: D28/1 K2 D28/251 D28/252 Zvolte variantu
498 Kč 159 Kč 86 Kč od 86 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Světlík lékařský je protizánětlivě působící bylinka, která je využívána hlavně v očním lékařství. Již od středověku se používá tato bylina jako léčivo zánětlivých očních nemocí, spojených s onemocněním cév, např. při zánětu spojivek nebo očních víček. V lidovém léčitelství se používá jako prostředek při nechutenství, zvýšené tvorbě žaludečních šťáv a k úpravě trávení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Již starověké národy používaly světlík především k léčení očních chorob a pro tento účel ho doporučovali i významní středověcí bylinkáři. Pomáhá při zánětu očních spojivek, hnisání, slzení, při tvorbě ječného zrna, zčervenání, podráždění či únavě očí. Používání  světlíku může zlepšit kvalitu vidění, resp. zpomalit zhoršování zraku u starých lidí. Účinek bude lepší, když vnitřně užíváme čaj a zároveň přikládáme obklady. Příznivě ovlivňuje žaludek, světlík patří k ojedinělým bylinám, které snižují kyselost žaludku a tím preventivně působí proti tvorbě vředů. Světlíkový čaj je posilujícím prostředkem při duševní přepracovanosti a lze ho využít v prevenci nespavosti a při nervově podmíněných bolestí hlavy. Světlík můžeme použít i na kašel a chrapot. Je vhodný i k rekonvalescenci po prodělané infekční žloutence.

Použití Světlíku

Světlík lékařský patří k nejvýznamnějším přírodním očním léčivům, tlumí oční záněty, pomáhá při oční únavě spojené se světloplachostí, odstraňuje slzení očí. Pomáhá snižovat krevní tlak, podporovat trávení, tlumit neproduktivní suchý kašel při bronchitidě, pomáhá při duševní přepracovanosti. Zevně ve formě obkladů se užívá na hnisavé kožní rány a na obklady očí.

Příprava Světlíku

Nálev - čaj - 1 lžičku zalít 1/4 l vroucí vody, přiklopit a nechat 15 minut louhovat. Užívá se 2- 3x denně. Odvar připravíme krátkým varem (asi 2 minuty) jedné čajové lžičky v 1/4 l vody. Vlažný se zevně přikládá jako obklad při únavě zraku a některých očních onemocněních, při zánětech spojivek, zánětech očních víček nebo nadměrném slzení. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: