Třezalka nať

Kód: D5/1 K D5/250 D5/100 Zvolte variantu
207 Kč 80 Kč 50 Kč od 50 Kč
Skladem (3 ks) Momentálně nedostupné (2 ks) Objednáno Zvolte variantu
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Třezalka se užívá se při úzkosti, neklidu, psychickém napětí a mírných depresích. Též pomáhá při neklidném spánku a nočním pomočování dětí. Třezalku můžeme použít při všech chorobách jater a žlučníku, při žaludečních vředech a při nadbytku žaludeční kyseliny. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třezalka byla od nepaměti považována za kouzelnou a léčivou bylinu, která se užívala v magii i v lidovém léčitelství. Použití třezalky je velmi rozsáhlé. Její účinné látky podporují dýchání buněk, čímž zlepšují látkovou přeměnu. Zlepšuje kvalitu cév a tlumí vnitřní krvácení. Třezalka se osvědčuje také při srdečních chorobách, hlavně chronických, zlepšuje krevní oběh až do krevních vlásečnic a je vhodná i do směsí při všech menstruačních poruchách. Třezalka má též příznivý vliv na trávení a ulehčuje vstřebávání vitaminu B, díky čemuž ovlivňuje výživu nervové tkáně a zlepšuje její funkčnost. Nať třezalky má mírně sedativní účinky, čaj z této byliny se používá při různých nervových potížích. Podporuje rehabilitaci po mozkových obrnách, při dlouhodobém podávání má příznivé účinky při roztroušené skleróze. Osvědčila se jako pomocné léčivo při léčbě zánětlivých onemocnění mozku, doprovázených otoky, jako je zánět mozkových blan nebo některé encefalitidy. Po úrazech hlavy velmi rychle hojí poškozenou tkáň a odstraňuje otoky. 

Použití Třezalky

Čaj z třezalky příznivě ovlivňuje psychiku, uklidňuje, pomáhá zbavit se strachu a úzkosti. Působí antibioticky, čistí krev, pomáhá při nemocech plic, slinivky břišní a dvanácterníku. Při obtížích v menopauze zlepšuje náladu a odstraňuje deprese. Při ledvinových zánětech se nať třezalky přidává do ledvinových čajů. Zevně má hojivý a protizánětlivý účinek, používá se ke kloktání a omývání infikovaných ran, pohmožděnin i zlomenin.

Příprava Třezalky

Nálev - čaj - připravíme zalitím 1 kávové lžičky 1/4 l vroucí vody a necháme 10 min vyluhovat v přikryté nádobě. Nevaříme, pijeme teplé 2x denně. Třezalkový čaj je chutný, můžeme ho pít i jako lahůdkový čaj samostatně, nebo může být součástí preventivních léčivých čajových směsí. Můžeme ho pít pravidelně nejméně tři týdny, tak se projeví jeho celkový a trvalý účinek.  

Dávejte si pozor!

Třezalka může osobám se světlou pletí a s přecitlivělostí na světlo způsobit zarudnutí kůže - fotodermatózu - proto se během třezalkové kúry vyhýbáme opalování i horskému slunci. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: